четвер, 18 жовтня 2018 р.

Осінні канікули. Пам’ятка учням та батькам


Осінні канікули
Пам’ятка  учням та батькам
Шановні батьки!
З 22.10.2018  для учнів нашої школи розпочнуться осінні канікули, які триватимуть до 04.11.2018 року, а вже 05.11.2018 року школярі повернуться до навчання.
  Попереджуємо Вас про відповідальність за збереження здоров’я та життя вашої дитини під час осінніх канікул.
  Нагадуйте їм про необхідність дотримання правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпечного користування електроприладами та газовими приладами.
Доброго, приємного та безпечного
 Вам відпочинку!

пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.

Обов'язки і права пасажирів


Обов'язки і права пасажирів
  1. Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика — з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.
  2. Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні:
    • сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування;
    • під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими, а на мотоциклі — в застебнутому мотошоломі.
    • не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг; 
    • не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху. 
  3. Пасажирам забороняється: 
    • під час руху відвертати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому; 
    • відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини чи на узбіччі;
    • перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки і виступи транспортних засобів; 
    • під час руху стояти в кузові вантажного автомобіля, сидіти на бортах або в не обладнаному для сидіння місці. 
  4. У разі дорожньо-транспортної пригоди пасажир причетного до пригоди транспортного засобу повинен подати можливу допомогу потерпілим, повідомити про пригоду орган чи підрозділ міліції і перебувати на місці до прибуття працівників міліції. 
  5. Пасажир під час користування транспортним засобом має право на: 
    • безпечне перевезення себе і багажу; 
    • відшкодування завданих збитків; 
    • отримання своєчасної і точної інформації про умови і порядок руху.

Обов'язки і права пішоходів


Основи здоров'я 
 Обов'язки і права пішоходів
1. Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

2. За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

3. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Бесіди з усіх видів дитячого травматизму напередодні канікул




Клас_____          Класний керівник________________________(П.І.Б.)

1. Правила дорожнього руху
•  Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
•  дорогу переходити не поспiшаючи;
• не можна переходити дорогу навскіс;
•  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини
 зупинитися i подивитися направо;
•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти
 назустріч транспорту, що рухається.

КОНСПЕКТИ УРОКІВ. ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС


КОНСПЕКТИ УРОКІВ
ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я
2 КЛАС

https://docs.google.com/document/d/1SMcu7OEAAx6x39F-YAUNqgLU2cUn3ASxAMl5ByKEW9c/edit?usp=sharing

КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС


КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ 

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я  2 КЛАС


https://docs.google.com/document/d/1aDuHkegIisIj9dDQFBWVtCjxQBhh1iE3bKvAhlZBnXA/edit?usp=sharing 

четвер, 4 жовтня 2018 р.

БЕСІДА "ЗАПОБІГАННЯ ОТРУЄНЬ"




БЕСІДА "ЗАПОБІГАННЯ ОТРУЄНЬ"

Тема. Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням. Профілактика харчових отруєнь 
Мета: учити дітей основних правил харчування і приготування їжі; пояснювати та  закріплювати  знання про отруйні гриби та рослини; дати поняття «отруєння»; учити запобігати інфекційним та кишковим інфекціям; ознайомити з симптомами отруєння грибами та рослинами; навчити дітей надати першу допомогу при отруєннях грибами та отруйними рослинами; виховувати навички гігієни і культури, турботу про своє здоров’я.

Тематика бесід із попередження дитячого травматизму

БЕСІДИ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ 
ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
Суспільство вкрай стурбоване станом травмування та загибелі дітей. За статистичними даними, щорічно гине величезна кількість дітей унаслідок аварій, утоплення, удушення, у вогні. Лише вдумайтеся: в середньому щодня в нашій країні через нещасні випадки гине чотири дитини, щотижня — одна школа втрачає клас дітей, щороку, в мирний час країна втрачає півтори тисячі юних громадян! Нещастя трапляється саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, де небезпека чатує на кожному кроці: вдома коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці за умов стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі, горах, біля водойм. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки часто є першопричинами сумних та трагічних наслідків. Тому молодших школярів потрібно навчити, як правильно поводитися вдома, на вулиці та дорогах, оскільки від правильної поведінки залежать їх життя і здоров’я.

середа, 3 жовтня 2018 р.

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ

ТАБЛИЦІ З ОБЖ


ПАМ'ЯТКА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ВДОМА ТА НА ВУЛИЦІ




Якщо ви залишилися вдома без дорослих, нікому чужому не відчиняйте двері. На питання незнайомих людей, чи є тато та мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають. На телефонні дзвінки з питанням, чи є батьки вдома або коли вони повернуться з роботи, треба відповідати, що вони зараз зайняті й запитати, коли й кому зателефонувати.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ





В громадському транспорті
Ми з вами кожен день користуємось громадським транспортом: автобусом, маршрутним таксі, тролейбусом чи трамваєм. І мало хто замислювався над тим, що скупчення людей у замкнутому просторі, який пересувається з великою швидкістю, означає ситуацію підвищеного ризику. Досвід користування громадським транспортом допоміг створити звід правил, які допомагають людині співіснувати з машинами. У повсякденному житті слід дотримуватися таких правил.

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ




7. Струм. Побутові електроприлади. Електричні проводи. Лінії електропередач.




7.1 Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та
здоров'я людини.
Нещасні випадки від дії електричного струму трапляються через пошкодження ізоляції електроприладів, обриви електропроводів, несправні розетки.
Важкість ураження електричним струмом визначається схемою включення людини в ланцюг. Найбільш небезпечним є дотикання людини до двох проводів або провідників струму. Життя людини буде залежати від того, наскільки швидко їй удасться звільнитися від контакту з джерелом струму.

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ





6. Правила поведінки 
на воді, біля води, на кризі

6.1 Уміння триматися на воді - запорука безпеки. Купання у морі,
річці, ставку.
Вода є не тільки джерелом життя, здоров'я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть ті, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній - запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.
Пам'ятайте, що на річці є течія. Дно річки може бути замуленим. Вода у ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні.

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ



Небезпечні предмети

5.1 Види боєприпасів, методи їх розпізнання. Небезпечні предмети
(знахідки) та дії при їх виявленні.
Час від часу в землі знаходять небезпечні знахідки -- вибухові предмети, що й до сьогодні являють велику загрозу життю і здоров'ю людей. Це різні види боєприпасів: артилерійські снаряди, артилерійські та реактивні міни, авіаційні бомби, інженерні міни, ручні гранати. Зовні небезпечні предмети нагадують безформні шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Знайшовши небезпечний предмет, сповістіть про це дорослих.

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ


4. Отруєння природнім  газом

4.1 Загальні відомості про природний та зріджений газ.
Умовно гази можна розділити на природній газ (болотний, водяний, коксовий, нафтовий і чадний) і зріджений газ, який знаходиться під тиском у балонах (етан, пропан, бутан).
Зріджені гази не мають запаху, тому при використанні у побуті до них додають речовини із запахом для швидкого виявлення їх витоку із газових приладів.

вівторок, 2 жовтня 2018 р.

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ


3. Запобігання отруєнь


3.1 Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням.
Профілактика харчових отруєнь.
Гриби людина споживає у їжу з давніх часів. До їстівних відносяться білі гриби, красноголовці, маслюки, опеньки, грузді та ін.
На жаль, не всі знають, які гриби можна їсти, а які -- ні. Отруєння грибами виникають при вживанні не тільки неїстівних, але й їстівних грибів -- при неправильній їх обробці та консервуванні.
Отруєння грибами досить часто закінчуються смертю.
Щоб запобігти отруєнню, необхідно додержуватись таких правил:

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ




2. Правила пожежної безпеки

2.1 Вогонь - друг, вогонь - ворог. Причини виникнення пожеж
Вогонь здавна став надійним помічником у житті людей. Разом 13 тим необережне поводження з ним може призвести до виникнення пожежі.
Пожежі часто виникають через такі причини:

БЕСІДИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ



1. Правила дорожнього руху

1.1. Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці.
Існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосторонній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах -- підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги,-праворуч.

УВАГА!




10 головних правил безпеки

  1. У разі небезпеки я кричу, голосно кличу на допомогу і біжу до найближчого безпечного місця.
  2. Якщо хтось застосовує насильство щодо мене, я гідно і впевнено відстоюю свої права і говорю, що не допущу, щоб мене дражнили, обзивали або били.
  3. Я не залишаю без нагляду мобільний телефон, плеєр, гроші, цінні речі та ключі від квартири.

Вступний інструктаж

ІНСТРУКЦІЯ № 1
вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу
■■■ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Програма вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі поширюєтеся на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в навчальному закладі та на його території.