неділя, 16 лютого 2020 р.

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я. ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ 3 КЛАС (1-10)


Джерела
1. Володарська М. О., Основи здоров’я. 3 клас (за підручником О. В. Гнатюк). / М. О. Володарська, І. І. Димченко. — Х. : Вид. група «Основа», 2014. — 78, [2] с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект») 
2. Періодичні видання ВГ «Основа» «Зростаємо разом».



Урок 1. Показники здоров’я і розвитку дитини. Практична робота. Вимірювання пульсу
Мета: формувати уявлення учнів про значення здоров’я для людини; навчати школярів спостерігати за показниками свого здоров’я і розвитку, вимірювати пульс; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Розгляньте підручник.
— Що зображено на обкладинці?
— Які умовні позначення є в підручнику?
— Хто автор підручника?
— Розгорніть сторінку зі змістом. З яких розділів складається зміст підручника?
— Якою є назва першого розділу?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке показники здоров’я і розвитку дитини.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь учителя
— Щодня, зустрічаючись, ми говоримо одне одному слово «здрастуйте». Багато хто з вас і не замислюються про те, що воно означає — таке воно звичне. Вдумайтеся в його значення. (Відповіді дітей.)
2. Робота за підручником (с. 4–5)
— Як дізнатися про стан власного здоров’я?
— Які ознаки самопочуття називають показниками здоров’я?
— Навіщо слід регулярно проходити медичні обстеження в поліклініці?
— Якою є нормальна температура тіла?
— Яким є нормальний пульс у стані спокою для дітей вашого віку?
— Як щорічно змінюється маса тіла, зріст та об’єм грудної клітки?
— Що ви дізналися про ритм зміни зросту в жінок і чоловіків?
— Яке тлумачення слова «показник» підказала словникова скарбничка?
2) Робота за малюнками (с. 5).
— Кого ви бачите на малюнку?
— Де це відбувається?
— Складіть речення за малюнком.
Раз — підняли руки вгору.
Два — схилилися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкнетеся підлоги.
Раз, два, три, чотири —
Треба знову прямо стати,
П’ять, шість, сім, вісім —
І спочатку починати.

V. Узагальнення й систематизація знань
— Спостерігати за змінами, які відбуваються із тобою, допоможе окремий блокнот. Тобі знадобляться також ручка, олівець, сантиметрова стрічка, ваги і фотоапарат.
1) Щомісяця зважуйся і вимірюй свій зріст. Для вимірювання зросту стань спиною до дверей, приклади лінійку до голови і зроби на дверях акуратну позначку олівцем. Потім візьми сантиметрову стрічку і виміряй відстань від підлоги до позначки.
3) Важливо розвивати всі сторони своєї особистості. Читай книжки, переглядай хороші фільми, спілкуйся з цікавими людьми.

2. Продовження роботи за підручником (с. 6)
— Коли лікар оглядає хворого, він перевіряє частоту серцевих скорочень пульсу. Від кожного такого скорочення серця кров тече по судинах. Якщо у людини занадто частий пульс, це може бути ознакою хвороби і того, що серце перенапружується.
Ти теж можеш навчитися вимірювати частоту серцевих скорочень. Для цього тобі знадобиться годинник із секундною стрілкою.
·       Полічи кількість ударів за одну хвилину.


— Як вимірювати пульс?
— Що для цього знадобиться?
— Де можна знайти пульс?
— За який час рахують пульс?
— Який пульс є нормою для дітей вашого віку?
— Що цікавого ви дізналися про пульс різних істот?
2) Робота в групах.
Розгадування ребуса. (Показники здоров’я)

— Об’єднайтесь у дві групи. Перша група малює портрет здорової людини, а друга — хворої.
— Презентуйте свої малюнки класу.
— Назвіть, які ознаки здоров’я і нездужання ви намалювали.
— Запишіть їх на дошці.
4. Читання вірша А. Барто «Яросту» (переклад з російської Лесі Вознюк)
А я не думав, не гадав,
Але щомиті підростав.
Я сиджу на стільці — росту,
Росту, коли до класу йду.
Росту, як дивлюсь у вікно,
Росту, коли сиджу в кіно.
За світла чи за темноти
Не припиняю я рости.
У боротьбі за чистоту
Я підмітаю і росту.
Навіть усівшись на тахту,
Читаю книжку і росту.
Стою із татком на мосту,
Він не росте, а я росту.
Дістав оцінку я не ту,
Ледь-ледь не плачу і росту.
І в дощик, і в мороз я ріс —
Ось так і маму переріс!

— Що ви дізналися з розповіді дитини?
— Як ви розумієте прислів’я «Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий»; «Змолоду людина росте вгору, а в старості — вниз»?
6. Читання оповідання Є. Пермяка «Як Марійка стала дорослою»
Маленька Марійка дуже хотіла швидше вирости. А як це зробити, вона не знала. І в матусиних черевиках ходила, і зачіску таку, як у тьоті Клави, робила, і намисто приміряла, і навіть годинник на руку чіпляла.
Одного разу Марійка надумала підмести підлогу. І зробила це. Навіть мама здивувалася:
— Марійко! Невже ти дорослішаєш?
А коли Марійка помила посуд, здивувався й тато і сказав:
— Ми й не помітили, як наша Марійка виросла. Вона не тільки підлогу підмітає, а й посуд миє.
Тепер усі маленьку Марійку називають дорослою.
— Чого хотіла Марійка? Як вона намагалася стати дорослою?
— Коли батьки помітили, що Марійка виросла?
— Як тепер усі називають Марійку? Чому?
— Чим ще (крім зросту), на твою думку, дорослі відрізняються від дітей?
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Назви показники здоров’я людини.
— Назви показники свого здоров’я.
— Що означає спостерігати за показниками свого розвитку?
— Згадай прислів’я про здоров’я.

Урок 2. Щовпливає на здоров’я людини

Мета: ознайомити учнів з основними природними і соціальними чинниками, що впливають на здоров’я; вчити наводити приклади чинників, що впливають на здоров’я, називати екологічні особливості своєї місцевості; розвивати вміння працювати в групі; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Назви показники здоров’я, які ти знаєш.
— Розкажи, які показники здоров’я тобі визначав лікар у поліклініці перед новим навчальним роком у школі.
— Розкажи або покажи, за допомогою яких предметів і як вимірюють зріст, масу тіла, об’єм грудної клітки.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які чинники впливають на здоров’я.
IV. Вивчення новогоматеріалу
1. Робота за підручником (с. 7–10)
— Від чого найбільше залежить здоров’я людини?
— Що сприяє доброму здоров’ю?
— Що шкодить здоров’ю?
— Як ми можемо дбати про природу?
— Які корисні справи можете робити ви, діти?
— Доведіть, що здоров’я людини може залежати і від спадковості.
— Чому медицина найменше впливає на здоров’я?
— Від яких же чинників залежить здоров’я людини?
— Тлумачення яких слів ви дізналися із словникової скарбнички?
— Розгляньте малюнки на с. 7.
— Що на них зображено? Що сприяє здоров’ю?
— Розгляньте малюнки на с. 8. Що забруднює навколишнє середовище?
— Розгляньте малюнки на с. 9. Які слова тексту вони ілюструють?
— Розгляньте малюнки на с. 10. Як медицина впливає на здоров’я?
Треба трохи відпочити.
(Встати і вийти із-за парт.)
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
(Марширувати на місці.)
Вище руки підніміть
(Підняти руки, прогнутися.)
І спокійно опустіть.
V. Узагальнення й систематизація знань
— Пригадайте найпрекрасніше місце, де ви коли-небудь були. Сядьте зручно, заплющіть очі та вирушайте в уявну подорож до цього місця. Роздивіться довкола:
·       Що ви бачите (річку, море, гори, ліс, степ...)?
·       Що ви чуєте (спів пташок, шелест листя, шум прибою...)?
·       Які запахи відчуваєте (аромат квітів, скошеної трави, соснового лісу...)?
— По черзі розкажіть, що ви уявили і що відчули під час цієї «подорожі».
— Пригадайте, як можна загартовуватися за допомогою природи (сонця, повітря і води).
— Які ви знаєте природні небезпеки (спека, ураган, блискавка, ожеледиця, мікроби...)?
3. Читання вірша Л. Кир’яненко
В час канікул навесні
Не сиділося мені.
Молоток я узяв, цвяшки,
В татка випрохав дошки —
Змайстрував пташиний дім.
Гарний дім — на заздрість всім!
В нім живе шпаків сім’я.
Із житлом поміг їм — я!
— А як ви можете допомогти природі?
— Назвіть тих, хто належить до вашого найближчого оточення.
— З ким зі свого соціального середовища ви спілкуєтеся щодня, час від часу, зрідка, майже ніколи?
— Хто з цих людей дбає про ваше здоров’я? Як вони це роблять?
Запам’ятайте! Соціальне середовище — це люди, які тебе оточують.
— Наше здоров’я залежить від стосунків з іншими людьми. Непорозуміння, сварки, бійки псують настрій і завдають шкоди здоров’ю, а турбота, любов і повага дарують радість людського спілкування і зміцнюють здоров’я.
5. Робота в групах
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Які фактори впливають на формування здоров’я?
— Наведіть приклади чинників, що впливають на здоров’я.
— Що найбільше впливає на здоров’я людини?
— Якими є екологічні особливості природи вашої малої батьківщини?
— Які місця у природі сприяють відновленню здоров’я?
— Який висновок кожен з вас зробив для себе?

Урок 3. Здоровий спосіб життя. Практична робота. Складання правил здорового способу життя
Мета: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно впливає на здоров’я; вчити учнів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Що впливає на здоров’я людини?
— Поміркуйте, на які чинники ви можете впливати, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я, а на які — ні.
— Обговоріть особливості місцевості, де ви живете. Що, на вашу думку, може забруднювати повітря у вашій місцевості?
— Що ви робите для того, щоб навколишнє середовище було менш забрудненим?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке здоровий спосіб життя.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 11–14)
— Що найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я?
— Що таке здоровий спосіб життя?
— Чому говорять, що режим — основа здоров’я?
— Що означає правильно харчуватися?
— Як подружитися із фізкультурою і спортом?
— Що означає бути привітними і доброзичливими?
— Які ще корисні звички ви знаєте? Розкажіть про них.
— Що псує здоров’я?
— Яка людина має міцне здоров’я?
— Яке тлумачення здорового способу життя ви прочитали у словниковій скарбничці?
— Розгляньте малюнки на с. 11.
— Що зображено на малюнку?
— Дайте ім’я дівчинці. Доведіть, що вона веде здоровий спосіб життя.
— Розгляньте малюнки на с. 12 угорі.
— Скільки разів на день повинен харчуватися школяр? О котрій годині? Розкажіть орієнтовне меню на 1-й сніданок, 2-й сніданок, обід, підвечірок і вечерю. А як харчуєтеся ви?
— Розгляньте малюнки на с. 12 унизу.
— Якими видами спорту можна займатися взимку? влітку?
— Що зображено на с. 13 угорі?
— Як ви розумієте малюнок на с. 13 унизу?
Раз! Два! Час вставати —
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідайте,
Швидко втому проганяйте.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
V. Узагальнення й систематизація знань
— Усе, що ми робимо тому, що так звикли, називають звичкою. Кожна людина має звички. Є звички корисні та шкідливі.
Акуратно складати одяг, чистити звечора взуття, прибирати робоче місце — все це допомагає навести порядок, краще виконати домашні завдання і порадувати батьків. Такі звички називають корисними.
А звички пізно лягати спати, всюди запізнюватися, відкладати все на потім, розкидати речі змушують нервуватися через дрібниці та вислуховувати зауваження дорослих. Такі звички можуть завдати шкоди репутації і здоров’ю, тому їх називають шкідливими.
— Виберіть із переліку звичок ті, що корисні для здоров’я: загартовува­тися, курити, чистити зуби, гризти нігті, казати неправду, робити зарядку.
— Які ви ще знаєте корисні та шкідливі звички? Наведіть приклади.
— Хто з казкових героїв чи літературних персонажів має корисні, а хто — шкідливі звички?
— Як ви розумієте прислів’я: «Звичка — друга натура»; «Усе добре приймай, а злого — уникай»; «Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю»?
·       Здоров’я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.
·       Той здоров’я не цінить, хто хворим не був.
Практична робота. Складання правил здорового способу життя (див. додаток на с. 10)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що важливого було на уроці?
— Що означає «обирати здоровий спосіб життя»?
— Як ви вважаєте, що означає вести здоровий спосіб життя?
— Які правила здорового способу життя вам відомі?
— Чи ведете ви здоровий спосіб життя?
— Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте? Які — не виконуєте? Чому?




Додаток до уроку 3
Практична робота. Складання правил здорового способу життя
— Дайте відповіді на запитання і складіть правила здорового способу життя.
Гігієна
У яких ситуаціях потрібно мити руки?
Скільки разів на день слід чистити зуби?
Як часто необхідно відвідувати стоматолога?
Коли потрібно приймати душ або ванну?
Які засоби гігієни не можна позичати навіть друзям?
Харчування
Скільки разів на день слід їсти?
Скільки свіжих овочів і фруктів треба з’їдати щодня?
Скільки необхідно з’їдати молочних продуктів?
Які продукти можна їсти зрідка і в помірній кількості?
Які продукти краще вилучити з раціону?
Рухова активність
Які види спорту корисні для здоров’я?
Що треба виконувати вранці?
Які вправи допоможуть зняти втому під час уроків?
У які ігри корисно грати надворі з друзями?
Загартовування
Чи можна дітям загартовуватися самостійно?
Які природні чинники допомагають загартовувати організм?
Які процедури загартовування ти знаєш?
У яких випадках необхідно припинити процедури загартовування?
Режим дня
Скільки годин на добу треба спати дітям?
Скільки разів на день слід їсти?
Скільки годин необхідно щодня перебувати на свіжому повітрі?
Скільки часу можна дивитися телевізор або грати на комп’ютері?
О котрій годині вечора треба лягати спати?
Спілкування
Які слова називають чарівними?
Які правила ввічливості ти знаєш?
Хто виховує дітей і навчає їх гарних манер?
Що слід зробити, якщо випадково когось образив?
Зважені рішення
Яке вміння допомагає уникати небезпек?
Яке правило допомагає ухвалювати зважені рішення?
Що необхідно зробити перед тим, як діяти?
Яких наслідків слід уникати?
До кого треба звернутися, якщо не знаєш, як учинити?
Гарний настрій
Що людина може відчувати у різних ситуаціях?
Які почуття приємні і корисні для здоров’я?
Що можна зробити, коли тобі сумно або нудно?
Які ігри поліпшують настрій?
— Запишіть у зошит правила здорового способу життя.
— Проаналізуйте, які правила ви виконуєте, а які — ні. Поясніть чому.

Урок 4. Про природні ритми і здоров’я

Мета: ознайомити учнів із впливом природних ритмів на здоров’я; розвивати вміння складати розпорядок дня відповідно до природних ритмів; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Вільний мікрофон»
— Поясніть, як здоровий спосіб життя впливає на здоров’я людини.
— Проаналізуйте свій день, тиждень. Який спосіб життя ви ведете? Як ви вважаєте, чи можна назвати його здоровим способом життя?
— Чи впливає здоровий спосіб життя на тривалість життя людини? Чому ви так уважаєте?
— Розкажіть, як корисні і шкідливі звички впливають на здоров’я.
2. Тест «Твій рецепт здоров’я»
— ранкова гімнастика;
— чищення зубів;
— прогулянки на свіжому повітрі;
— сумний настрій;
— доброзичливість, чуйність;
— чистота й охайність;
— шкідливі звички;
— вживання овочів та фруктів;
— спорт.
— Що позитивно впливає на здоров’я?
— Що негативно впливає на здоров’я?
— Чому здоров’я вважають неоціненним скарбом? У міркуваннях спирайтеся на власні приклади.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Ми починаємо вивчати новий розділ. У ньому ви дізнаєтеся про праце-здатність і здоров’я, про активний відпочинок, про гігієну одягу та взуття, про те, як захиститися від застуди, про здорове харчування.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як природні ритми впливають на здоров’я людини.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 15–17)
— Які зміни відбуваються у природі?
— Що називають ритмом?
— Чому природні ритми впливають на поведінку людей, їхню працездатність і здоров’я?
— Як довести, що ви живете ритмічно?
— Щодня в один і той самий час повторюєш певні дії. Уночі спиш, а вдень навчаєшся, працюєш.
— Чому розпорядок дня має відповідати природним ритмам?
— Поясніть, як ритмічне життя сприяє зміцненню здоров’я.
— Доведіть, що природні ритми впливають на все наше життя.
— Розгляньте малюнки на с. 15. Що на них зображено, які природні ритми?
— Розгляньте малюнки на с. 16 і 17. Складіть речення за малюнками. Доведіть, що діти живуть ритмічно.
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Розповідь учителя
— У природі існує багато ритмів: добові, сезонні та інші. Наприклад, уранці сонце сходить, а ввечері — заходить. Усе живе підпорядковується цьому ритму. У рослин — це розкриття і закриття квіток. У тварин — періоди спокою і активності. Наш організм теж живе за цим «годинником».
Як уранці сонце сходить, а ввечері заходить, так і ти вранці прокидаєшся, а надвечір починаєш позіхати. Будь-які відхилення від цього «годинника» завдають шкоди здоров’ю. Якщо людина не спить уночі, наступного дня її працездатність знижується, у неї погіршується пам’ять, розсіюється увага, паморочиться голова, вона може зомліти.
— Пригадайте випадок, коли вам довелося не спати вночі.
— Розкажіть одне одному, чому це сталося, як ви почувалися наступного дня.
— Які висновки ви можете з цього зробити?
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Чому для здоров’я корисно все робити в усталеному порядку?
— Які правила ви запам’ятали на уроці?

Урок 5. Працездатність людини. Практична робота. Вправи на підвищення працездатності
Мета: ознайомити учнів із чинниками, що впливають на працездатність людини; пояснити необхідність належного освітлення на робочому місці; вчити підтримувати належний стан робочого місця, виконувати вправи для підвищення працездатності; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Як природні ритми впливають на життя і здоров’я людини?
— Як ви розумієте вислів «Людина живе в певному ритмі»?
— Розкажіть про свій ритм життя.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які чинники впливають на працездатність людини.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 18–22)
— Доведіть, що працездатність людини не завжди однакова.
— У які часи спостерігається висока розумова працездатність у людини?
— У які дні спостерігається висока розумова працездатність у людини?
— Що впливає на працездатність?
— Що потрібно для відновлення працездатності?
— Поясніть, як на працездатність впливає стан робочого місця.
— Як повинно падати світло на робочий стіл учня?
— Розгляньте малюнки на с. 18. Складіть речення про працю дітей і дорослих.
— Розгляньте малюнки на с. 19. Що на них зображено?
Запам’ятайте! Працездатність людини залежить від стану її здоров’я.
— Розгляньте малюнки на с. 20. Який малюнок можна вважати прикладом для наслідування? Які поради ви можете дати мешканцям цих кімнат щодо організації їх робочого місця?
3) Для допитливих.
— Що цікавого ви дізналися про працездатність різних людей?
— Розкажіть, на які групи розподіляють людей за годинами працездатності.
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Практична робота. Вправи на підвищення працездатності (с. 21–22)
— Щоб зберегти високу працездатність, через кожні 30–50 хв занять слід робити перерву.
Вивчіть вправи і виконуйте їх під час фізкультурної паузи.
— Урахування природних ритмів дає змогу якнайкраще скласти режим дня і підвищити свою працездатність.
Наприклад, уранці їжа легко перетравлюється і перетворюється на енергію. Тому, щоб почуватися бадьорим і сильним, не забувай про сніданок.
Найвища працездатність — з 10-ї до 12-ї години. У цей час найкраще працює мозок. Завдяки цьому ти добре все запам’ятаєш і розв’яжеш задачки.
Приблизно о 13-й годині посилюються процеси травлення. Отже, час обідати. Після обіду працездатність знижується, тому варто трохи відпочити.
З 15-ї до 18-ї години працездатність знову підвищується. У цей час найкраще виконати домашні завдання, а після цього — піти на спортивні тренування.
Вечеря має бути легкою, адже надвечір процеси травлення сповільнюються. Спати бажано лягати о 21-й годині: ти швидко заснеш і добре відпочинеш.
Запам’ятайте! Усе живе підпорядковується природним ритмам.
·       Склади свій режим дня з урахуванням природних ритмів.
·       Подбай про належне освітлення свого робочого місця.
Разом із батьками перевір, чи правильно освітлене твоє робоче місце: робочий стіл краще ставити боком до вікна, щоб світло падало зліва, якщо ти пишеш правою рукою, або справа, якщо пишеш лівою; лампа без абажура засліплює. Тому обирай лампу з матовим абажуром зеленого або жовтого кольору.
·       Хто день починає із зарядки, у того всі справи в порядку.
·       Хочеш бути щасливим — не будь лінивим.
·       Праця людину годує, а лінь — марнує.
·       Праця — здоров’я, а лінь — хвороба.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Яка праця є фізичною, а яка — розумовою?
— Яка робота є основною для школяра?
— Розкажи про своє робоче місце вдома.
— Як перевірити, чи правильна постава?
— Які вправи потрібно виконувати щодня, щоб бути струнким?
Урок 6. Активний відпочинок. Безпека при заняттях спортом
Мета: розширити уявлення учнів про види активного відпочинку, про можливі небезпеки при катанні на роликах, скейтбордах, велосипеді; навчати школярів викори-стовувати засоби захисту під час занять спортом, обирати безпечні місця для активного відпочинку; виховувати обережність, відповідальність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Що впливає на працездатність людини?
— Які вправи підвищують працездатність?
— Як ви вважаєте, коли у вас працездатність вища — зранку, вдень чи ввечері? У який день тижня?
— Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх завдань, вважають їх непотрібними. Доведіть, що вони помиляються.
— Який найкращий для себе час на виконання домашніх завдань ви встановили?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 23–27)
— Доведіть, що найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльності на інший.
— Чому активний відпочинок особливо потрібен дітям?
— Що необхідно дітям для нормального росту й розвитку?
— Яких правил безпеки слід дотримувати під час гри?
— Назвіть відомі вам види активного відпочинку для дітей.
— Які правила безпеки ви запам’ятали?
— Які вам відомі види спорту?
— Якими видами спорту ви захоплюєтеся?
— З ким можна порадитися, яким видом спорту вам краще займатися?
— Що цікавого про ковзани ви дізналися?
— Розгляньте фотографії на с. 23.
— Розкажіть, що роблять учні під час перерви.
— А як ви відпочиваєте на перервах?
— Розгляньте фотографії на с. 24–25.
— Які емоції у дітей на фотографіях? Чим корисні заняття спортом?
V. Узагальнення й систематизація знань
— За допомогою схеми назвіть види активного відпочинку.
— По черзі розкажіть про свій улюблений активний відпочинок.
Загартування організму
Ігри-розваги на свіжому повітрі
Катання на санчатах, лижах
Весела перерва
Заняття в спортивних секціях
Екскурсії, прогулянки
— Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я. Вони знімають напруження і покращують настрій.
Під час руху серце починає битися частіше, прискорюється кровообіг і поглиблюється дихання. Біг, стрибки, плавання тренують м’язи, формують правильну поставу і навіть допомагають швидше вирости.
— Де у вашому населеному пункті можна навчитися кататися на роликах, скейті, велосипеді?
— Як називають доріжки, призначені для велосипедистів?
Запам’ятайте! Активний відпочинок зміцнює здоров’я.
— Яких правил безпеки слід дотримувати під час занять спортом?
— Розкажіть, хто із вас потрапляв у небезпечну ситуацію, катаючись на роликах, скейті чи велосипеді.
— Де це сталося?
— Що спричинило небезпечну ситуацію?
— Як можна було уникнути небезпеки?
— Які існують засоби захисту для занять активними видами спорту?
4. Продовження роботи за підручником (с. 26–27)
1) Розгадування ребусів.
Спорт, гра.
2) Робота в групах.
— Поясніть прислів’я.
Всі його ногами б’ють,
Відпочити не дають.
Він не журиться, не плаче —
На зеленім полі скаче. (М’яч)
Лід малюють — іскри йдуть!
Гострі та стрімкі вони.
Мають назву... (ковзани).
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Які види відпочинку є активними?
— Які види відпочинку є пасивними?
— Де можна кататися на роликах, скейтбордах, велосипедах, самокатах?
— Які засоби захисту під час занять спортом вам відомі?

Урок 7. Про корисні та шкідливі мікроби. Практична робота. Моделювання поведінки під час епідемії грипу
Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров’я.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Що означає «бути охайною людиною»?
— Як ви вважаєте, чи можна сказати, що ви охайні?
— Пригадайте, які поради стосовно одягу і взуття вам дають батьки. Чи завжди ви до них дослухаєтеся і виконуєте їх?
— Чому важливо одягатися відповідно до погоди?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
— Що таке мікроби? Як їх можна побачити?
— Де знаходяться мікроби?
— Розгляньте фотографії на с. 28. Хто такий Антоні ван Левенгук?
— Який винахід зробив цей відомий голландський учений?
— Які бувають мікроби?
— Наведіть приклади корисних мікробів.
— Які продукти виготовляють за допомогою молочнокислих бактерій?
— Як називають шкідливі мікроби і хвороби, що вони спричинюють?
— Як передаються хвороботворні мікроби?
— Яке явище називають епідемією?
— Розгляньте малюнки на с. 29. Як запобігти виникненню епідемії?
— Що означають слова «організм має імунітет»?
— Розгляньте малюнки на с. 30. Завдяки чому підвищуються захисні сили організму?
— Яка найпоширеніша інфекційна хвороба, спричинена вірусами?
— Як затримати «хвороботворний десант»?
Станем струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, як сороки,
Як сороки білобокі,
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
А тепер, як жабенята,
Хочем трохи пострибати.
Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! —
Щоб спочила голова.
Л. Кондрацька
V. Загальнення й систематизація знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 32)
1) Для допитливих.
— Як удома власноруч приготувати йогурт?
2) Розгадування ребусів.
Хвороба, грип.
1) Часто мий руки з милом.
2) Користуйся індивідуальним посудом і рушником.
3) Уживай більше фруктів та овочів, пий більше соків і вітамінних напоїв.
4) Не провідуй хворих на грип. Поговори з другом по телефону.
5) Захворів — не виходь з дому і виконуй поради лікаря.
Дотримуйте правил безпечної поведінки під час карантину.
2. Питання вірша Лесі Вознюк «Мікроб»
Усім відомо, що в хвороб
у друзях вірус і мікроб.
Я подивлюсь у мікроскоп
на безсоромний той мікроб.
Чому нахабисько малий
такий кусючий, хижий, злий?
Не будь мікроб таким дрібним,
я швидко впорався б із ним,
майстерно за один з хвостів
впіймати спритника зумів.
Поставив би в куток мікроб,
щоб всім жилося без хвороб.
— Що ви дізналися про мікробів з вірша Лесі Вознюк?
— Поясніть, як інфекція потрапляє в організм.
— Якими хворобами можна заразитися контактним шляхом?
— Чому потрібно мити руки перед їдою?
— Чому потрібно прикривати рота, коли кашляєш або чхаєш?
Запам’ятайте! Довкола нас живуть мікроби та віруси. Є корисні і шкідливі мікроби та віруси. Найчастіше інфекція потрапляє в організм повітряно-крапельним або контактним шляхом.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Які бувають мікроби?
— Для чого використовують корисні мікроби?
— Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми?
— Як мікроби можуть потрапити до організму людини?
— Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід уживати?
— Що слід робити, щоб не захворіти на грип?
— Які правила захисту членів родини від грипу ви запам’ятали?

Урок 8. Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям
Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Що таке активний відпочинок?
— Розкажіть про свій активний відпочинок.
— Які переваги має активний відпочинок?
— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?
— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
— Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?
— Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.
— Як виглядає і почувається охайна людина?
— Про що свідчить охайність людини?
— Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я.
— Поясніть, як слід добирати речі.
— Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття.
— Назвіть правила догляду за одягом.
— Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали?
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 33–36)
— Розгляньте малюнки на с. 33. Які правила особистої гігієни виконують діти?
— Розгляньте малюнки на с. 33. Для яких видів діяльності призначений цей одяг?
— Розгляньте малюнки на с. 35–36. Які правила догляду за одягом і взуттям виконують діти?
·       На неохайній людині всяка одежа погана.
·       Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий.
Бачу там себе самого. (Дзеркало)
Рев, бруднуль і плаксія.
Витру їм потоки сліз.
Не забуду і про ніс. (Носовичок)
Та не просить їсти.
По одягу пробіжить —
Стане одяг чистий. (Щітка)
— Обговоріть, як слід доглядати за своїм одягом і взуттям.
5) Робота за малюнками.
— Розгляньте малюнки. Хто з дітей неправильно вдягнений для катання на ковзанах і занять у спортзалі?
— Розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг.
— Чим вкрите наше тіло?
— Які ознаки має шкіра? Якою є її будова?
— Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою?
— Який одяг ми вдягаємо на ніч?
— Як називають одяг для уроків фізичної культури?
— Чому потрібно перевдягатися після школи?
— Які предмети верхнього одягу ви знаєте?
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Чому важливо мати охайний вигляд?
— Яких правил особистої гігієни слід дотримувати?
— Як доглядати за одягом?
— Як доглядати за взуттям?



 Урок 9. Вітаміни і мікроелементи

Мета: поглибити знання учнів про вітаміни і мікроелементи, їх вплив на здоров’я; довести перевагу натуральних продуктів; розповісти про негативний вплив на здоров’я смажених страв; виховувати навички культури і гігієни правильного харчування, бережливого ставлення до свого здоров’я; формувати мотиваційну установку на споживання корисної для здоров’я їжі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Назвіть деякі ознаки інфекційних хвороб.
— Що потрібно робити, щоб не захворіти на інфекційну хворобу?
— Згадайте, які призначення лікаря ви виконували, коли хворіли.
— Назвіть правила поведінки під час епідемії грипу.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь учителя з елементами бесіди
— Якщо вчасно не пообідати, організм посилає вам сигнали.
— Що ви відчуваєте, коли голодні?
— Що ви відчуваєте, коли хочете пити?
— Їжа забезпечує організм енергією і будівельними матеріалами для росту. Шлях їжі починається в порожнині рота, де вона пережовується і стравоходом опускається у шлунок. Там їжа розм’якшується і виштовхується у кишківник. У кишківнику поживні речовини всмоктуються в кров. Кров розносить їх по всьому організмові. Печінка, жовчний міхур і підшлункова залоза виробляють спеціальні речовини, що сприяють процесу травлення.
— Що слід робити, щоб бути здоровим, активним, бадьорим, нормально рости і розвиватися?
— Чим багаті корисні продукти?
— Що таке вітаміни?
— Що означає перша частина слова «вітаміни» у перекладі з латинської мови?
— У яких продуктах містяться вітаміни?
— Які назви вітамінів ви знаєте?
— Яка користь вітаміну А?
— Розгляньте малюнки на с. 38. У яких продуктах міститься вітамін А?
— Для чого корисний вітамін В?
— Розгляньте малюнки на с. 39 вгорі. У яких продуктах міститься віта-мін В?
— Для чого корисний вітамін С?
— Розгляньте малюнки на с. 39 унизу. У яких продуктах міститься віта-мін С?
— Доведіть, що нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку.
— Які мікроелементи ви знаєте?
— Доведіть, що кожний мікроелемент виконує певну роль в організмі.
— Розгляньте малюнки на с. 40 угорі. У яких продуктах містяться кальцій і фосфор?
— Розгляньте малюнки на с. 40 унизу. У яких продуктах міститься залізо?
3. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
— Без води людина не проживе й кількох днів, тому щодня треба вживати достатню кількість рідини. Втамувати спрагу можна чистою водою, соковитими фруктами або овочами, соком чи узваром.
Наш організм також потребує поживних речовин — білків, жирів і вуглеводів.
Уявіть, що вам необхідно купити в магазині три корисні продукти. Один із них має містити багато білків, другий — жирів, третій — вуглеводів. Намалюйте свій кошик і поясніть свій вибір.
Запам’ятайте! Організм щодня потребує достатньої кількості води і поживних речовин.
2. Читання віршів Лесі Вознюк про вітаміни
Вітамін С
Від застуди та хвороби, щоб настрашити мікроби,
допоможуть вітамінки із лимона й мандаринки.
Вітамін А
Морква — вірний друг дитини,
бо дарує вітаміни.
Моркву хрумкаєм охоче,
будуть вдячні наші очі.
— Вітаміни і мінеральні речовини містяться в їжі у мікроскопічних кількостях. Але їх нестача може призвести до хвороби.
Наприклад, нестача кальцію сповільнює ріст, спричиняє захворювання зубів. Щоб цього не сталося, дітям потрібно щодня вживати три порції мо­лочних продуктів, що містять кальцій.
Лікарі радять уживати в їжу п’ять свіжих фруктів і овочів щодня. Вони забезпечать організм вітаміном С. При нагріванні вітаміни руйнуються, тому свіже яблуко чи апельсин корисніші, ніж джем або мармелад.
Запам’ятайте! Нестача вітамінів або мінеральних речовин може спричинити захворювання.
3. Робота в парах
— Назвіть якнайбільше страв, які можна приготувати з овочів.
— Не всі продукти можна вживати сирими. Деякі продукти можуть бути вражені мікробами (сире м’ясо чи риба). Інші — важко перетравлюються у сирому вигляді (крупи, картопля). Такі продукти піддають тепловій обробці, на­приклад, печуть, варять, тушкують.
Але корисність страви залежить від способу її приготування. Наприклад, замість смаженої картоплі краще з’їсти печену, тушковану або варену, адже під час смаження у жирах утворюються шкідливі речовини.
Найкориснішими є страви, приготовлені у пароварці. Вони легкі та зберігають багато вітамінів.
4. Продовження роботи за підручником (с. 41–42)
— Що цікавого про молоко ви дізналися? Що містить молоко і кисломо­лочні продукти?
— Що виготовляють з молока?
— Які головні постачальники вітаміну С та інших вітамінів до нашого організму вам відомі?
— Про що ви дізналися із розповіді для допитливих?
Відгадайте загадки на с. 42. (Гарбуз, морква, помідор, яблуко)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Для чого людині потрібно їсти?
— Як вітаміни і мікроелементи впливають на здоров’я?
— Якою має бути їжа?
— У чому полягає перевага натуральної їжі над штучною?
— Чому шкідливо вживати смажену їжу?

Харчові отруєння
— Від чого виникають харчові отруєння?
— Назвіть ознаки харчового отруєння.
— Прочитайте пам’ятку «Як запобігти харчовим отруєнням».
— Розкажіть, як ви розумієте кожен її пункт.
— За таких ознак отруєння, як біль у животі, нудота, слабкість, пронос,
блювання, підвищення температури, треба терміново викликати «швидку допомогу» або лікаря. До приїзду лікаря слід промити шлунок: випити 1–2 літри води і викликати блювоту.
Запам’ятайте! Відчувши ознаки харчового отруєння, негайно скажіть про це дорослим. Самотужки лікувати харчові отруєння небезпечно для життя!

Урок 10. Про продукти харчування. Практична робота. Визначення терміну придатності та умов зберігання харчових продуктів за їх маркуванням

Мета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність, обережність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Розкажи про користь вітамінів. Наведи приклади продуктів, багатих на вітаміни.
— Для чого людині потрібні мікроелементи?
— Назви продукти харчування, які ти вживаєш. У яких з них містяться вітаміни А, В, С?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 43–44)
— Якою повинна бути їжа?
— Яку їжу необхідно споживати щодня?
— Коли треба їсти?
— Що завдає шкоди здоров’ю?
— Якими повинні бути продукти?
— Розгляньте фотографії на с. 43. Де слід купувати продукти?
— Назвіть продукти, яким треба віддавати перевагу.
— Що таке штучна їжа?
— Доведіть, що чіпси, сухарики, солодкі газовані напої тощо не варто споживати.
— Розгляньте фотографії на с. 44. На що слід звернути увагу?
— Назвіть ознаки отруєння. Що слід негайно зробити за таких ознак?
— Що потрібно зробити до приїзду лікарів?
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Повідомлення вчителя
— З давніх-давен люди харчувалися натуральними продуктами: молоком, яйцями, свіжою городиною. Натуральні продукти смачні та корисні для здоров’я. На жаль, вони швидко псуються, їх не можна довго зберігати і перевозити на великі відстані.
Тому люди почали використовувати різні способи подовжити термін зберігання цих продуктів, зокрема, винайшли харчові добавки: консерванти, барвники, підсилювачі смаку та ароматизатори.
Важливо пам’ятати, що часте вживання продуктів із харчовими добавками може завдати шкоди здоров’ю. Тому намагайся не купувати:
·       продукти з надто тривалим терміном використання;
·       продукти з неприродно яскравим забарвленням, у тому числі й підфарбовану солодку воду;
·       продукти зі смаковими добавками, наприклад, чипси та сухарики.
2. Робота з пам’яткою «Як запобігти харчовим отруєнням» (див. додаток на с. 27)
3. Продовження роботи за підручником (с. 45–47)
— Про що ви дізналися у статті для допитливих?
Робота в парах
Один учень читає перші чотири твердження, а інший відповідає «так» чи «ні». Потім учні міняються ролями.
·       Молоко слід уживати щодня. Так чи ні?
·       Смажені продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?
·       Їсти треба в один і той самий час. Так чи ні?
·       Овочі і фрукти треба їсти щодня. Так чи ні?
·       Кожного дня треба їсти солодощі. Так чи ні?
·       Натуральні продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?
·       Продукти харчування можна купувати на будь-якому ринку. Так чи ні?
— Прочитайте рецепти-загадки Віолетти Дворецької та назвіть страви. (Салат, борщик)
— Яка ваша улюблена страва? Дізнайтеся у батьків її рецепт. Розкажіть його в класі. Чи намагалися ви її приготувати?
4. Практична робота
— Термін та умови зберігання зазначають на упаковках усіх харчових продуктів.
— За написами на упаковці продуктів, наприклад, молока, сиру, крупи тощо, визначте термін їх придатності та умови зберігання.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині?
— Як перевірити термін придатності харчових продуктів?
— Чому небезпечно купувати продукти харчування на стихійних ринках?
— Назвіть причини харчових отруєнь.
— Чим небезпечне самолікування харчових отруєнь?
— Що слід негайно робити у разі виявлення ознак харчового отруєння?
— Як надавати першу допомогу при харчових отруєннях?





Немає коментарів:

Дописати коментар